+420 774 673 600 recepce@masrette.cz

Baňkování: Masáž pomocí baněk

Vakuoterapie, jak se tato forma masáže nazývá, je doplňkem klasických masáží. Skvěle pomáhá od bolestí zad a páteře, pohybového aparátu a napomáhá ke stimulaci vnitřních orgánů.

Baňkování není novou metodou, ta je známá už od starověku. Je známo, že římský lékař Galenus ji hojně využíval a ve středověku bylo baňkování zcela běžnou metodou.

Baňkování se provádí za pomoci skleněných koulí ze skla, a díky hořícímu smotku se vytváří podtlak nebo plastových baněk bez ohně. Pod tlakem je vakuum a odsávající baňky se přiloží na různá místa na tělo. Baňky mají různé velikosti.
Vytvořením podtlaku se baňka přisaje ke kůži, a tu vtáhne dovnitř, kůže poté zčervená. Baňky se nechávají na těle nějakou dobu, nebo se po těle různě posunují, dle potřeby. Touto metodou se dostávají z těla škodlivé látky a kůže se prokrvuje.

Po baňkování zůstávají na těle často modřiny, které po pár dnech mizí.

Při tomto druhu masáže můžete pocítit úlevu. Často se kombinuje i s klasickými masážemi, nebo zábaly. Baňky lze přikládat na akupresurní body a masér tak může pracovat i s meridiány. Pomáhá také při bolestech kloubu. Napomáhá zlepšit lymfatický systém.

Klasická masáž se může stát prostředkem, který nám může pomoci vzepřít se nemilosrdnému návalu práce a neshod ve svém okolí. Je vhodná pro všechna onemocnění pohybového aparátu, poúrazové stavy nebo při rekonvalescenci.

Kontraindikace

  • Při používání léku na ředění krve
  • akutní  trombózy 
  • rozsáhlými varixy 
  •  gangrénami 
  •  akutními otevřenými ránami 
  •  hnisavými infekcemi

Masérky poskytující tuto masáž

Simona

Simona

Masérka

Lucka

Lucka

Masérka